Puy du Fou España : jedinečný zážitok pre celú rodinu

Puy du Fou : El sueño de Toledo

Puy du Fou España : jedinečný zážitok pre celú rodinu

Navštívte Puy du Fou España a spoznajte stovky rokov španielskej histórie. Veľkolepá scénografia, nádherné dobové kostýmy a cesta v čase do minulosti…jednoducho jedinečný zážitok pre malých aj veľkých! Kde, ako a za akú cenu? To všetko a ešte viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Sledujte profil aj na instagrame : @zuzi_ontheroad !

Čo je Puy du Fou?

Názov vám asi nebude pripadať veľmi španielsky a je to práve preto, že Puy du Fou nemá pôvod v Španielsku, ale v zahraničí a to konkrétne vo Francúzsku. Park Puy du Fou sa nachádza pri obci Les Epesses, v regióne Pays-de-la-Loire a jeho brány sú otvorené už od roku 1989!

Ide o jeden z najznámejších a najobľúbenejších tematických parkov vo Francúzsku, čo dokazuje aj jeho návštevnosť – viac ako 2,3 milióny návštevníkov ročne. Puy du Fou však nie je tradičným zábavným parkom s atrakciami. Tento tematický park sa zameriava na veľkolepé predstavenia, ktoré vám priblížia rôzne historické udalosti.

Kedy Puy du Fou otvoril svoje brány v Španielsku?

Koncept Puy du Fou sa v Španielsku objavil už v roku 2019, kedy park predstavil pompézne predstavenie El Sueño de Toledo o histórii Španielska. Samotný park Puy du Fou España bol však v tomto období ešte len vo výstavbe.

Jeho oficiálne otvorenie sa uskutočnilo 27. marca 2021.

Pozor, park nie je otvorený každý deň (s výnimkou letných mesiacov júl a august) a jeho otváracie hodiny sa menia v závislosti od aktuálneho mesiaca v roku.

Čo nájdete v parku Puy du Fou España?

Park Puy du Fou España vám otvorí brány do minulosti, oživí staré legendy a ukáže vám tie najdôležitejšie momenty španielskej histórie. To všetko vďaka veľkolepej scénografii a dôrazu na autenticitu všetkých dekorácií a kostýmov.

Puy du Fou ponúka štyri denné, približne 30 minútové predstavenia a jedno špeciálne večerné predstavenie.

1) El Último Cantar : cestujte v čase a spoznajte príbeh odvážneho rytiera a bojovníka El Cida, z ktorého sa vám „zatočí“ hlava! Show, v ktorej nebudete vedieť, kam sa pozerať skôr.
2) A Pluma y Espada : šermiarske predstavenie, jazdecká show, dokonalá scénografia a javisko, ktoré skrýva nejedno prekvapenie. V hlavnej úlohe? Lope de Vega!
3) Cetrería de Reyes : adrenalínová show pod holým nebom s dravými vtákmi. Vďaka Puy du Fou sa ročne narodí až stovka týchto vzácnych operencov.
4) Allende la Mar Océana : staňte sa členom posádky na lodi Santa María a zažite na vlastnej koži výpravu do Nového sveta. Od stretnutia Krištofa Kolumbusa s Izabelou I. Kastílskou, až po vylodenie v Amerike.
5) De tal Palo : spomienky na osemdesiat generácií Juliána Gutiérreza (novinka od 2024).
6) El misterio de Sobraces : staňte sa svedkami (nielen) výnimočnej svadby (novinka od 2024).

Zúčastniť sa môžete aj dvoch menších predstavení : El vagar de los siglos a El pregón de la Puebla.

Každé denné predstavenie má svoj vlastný harmonogram a opakuje sa niekoľkokrát za deň (približne štyri až šesťkrát). Všetky informácie o programe na konkrétny deň nájdete na oficiálnej stránke Puy du Fou. Na každé z predstavení sa odporúča prísť minimálne 30 minút pred jeho začiatkom, kedy sa otvára aj vstup na dané predstavenie (5 minút pred začatím predstavenia sa už na show nedostanete).

7) El Sueño de Toledo : Špeciálne večerné predstavenie El Sueño de Toledo vám počas 80 minút prinesie 1500 rokov španielskej histórie. To všetko za pomoci viac ako 200 účinkujúcich, „živej scény“ s rozlohou 5 hektárov a špeciálnych efektov.

Puy du Fou : El sueño de Toledo
Puy du Fou : El Sueño de Toledo

Súčasťou 30 hektárového areálu sú aj štyri dobové miesta :
El Arrabal inšpirovaný stredovekým trhom,
La Puebla Real, kde objavíte (nielen) stredovekých remeselníkov a ich výrobky,
La venta de Isidro vám ponúkne pohľad na vidiecky život v stredoveku,
El Askar Andalusí vám odhalí chute a vône orientu.
Villanueva del Corral, miesto, kde vládne umenie a žiaria zbrane (novinka v roku 2024).

Koľko stojí vstupenka do Puy du Fou España?

Park ponúka tri formy vstupeniek : lístok do parku Puy du Fou España, na predstavenie El Sueño de Toledo a kombinovaný lístok, ktorý zahŕňa vstup nielen do parku Puy du Fou España, ale aj na predstavenie El Sueño de Toledo. Ceny sa výrazne menia s každou sezónu, preto je najlepšie informovať sa priamo na oficiálnej stránke Puy du Fou España.

Puy du Fou España : vstupenky na sezónu 2024 sú v predaji!
Zakúpiť vstupenky online

Puy du Fou : El sueño de Toledo
El Sueño de Toledo

Takisto môžete tento zážitok darovať svojim priateľom a blízkym vo forme darčekového poukazu, ktorý je rovnako dostupný na oficiálnej stránke parku Puy du Fou España (vo fyzickej, ale aj elektronickej forme).

Návštevníci majú k dispozícii aj Pass Emotion, ktorý im umožní využiť prednostné miesta na sedenie na tribúnach počas štyroch hlavných predstavení parku Puy du Fou España. Takisto vďaka nemu nemusia čakať v rade a na predstavenie sa dostanú aj 10 minút pred predstavením. Cena Passu Emotion je 20€ (na osobu/na deň).

Puy du Fou España : vstupenky na sezónu 2024 sú v predaji!
Zakúpiť vstupenky online

Puy du Fou : El sueño de Toledo
Puy du Fou : El Sueño de Toledo

Ako sa dostať do parku Puy du Fou España?

Novopostavený park Puy du Fou España sa nachádza na okraji Toleda. Návštevníci z Madridu môžu zvoliť viacero foriem dopravy.

Autom sa z Madridu do parku Puy du Fou España dostanete po ceste CM40 (výjazd 13), za približne 55 minút. Parkovisko je pre návštevníkov zadarmo. Otvára sa zvyčajne 30 minút pred otvorením samotného parku a zatvára sa tri hodiny po predstavení El Sueño de Toledo.

Vlakom sa do parku Puy du Fou España dostanete z madridskej vlakovej stanice Atocha za približne 30 minút. Na presun zo železničnej stanice v Tolede do parku môžete zvoliť taxík (približne 10 minút).

Puy du Fou zabezpečuje takisto aj autobusovú dopravu priamo do parku a to z Toleda , alebo z Madridu . Tento transfer je časovo prispôsobený potrebám zákazníka, v závislosti od zakúpeného lístka a to podľa toho, či má rezervovaný vstup iba do parku, alebo aj na nočné predstavenie El Sueño de Toledo.

Ubytovanie v Puy du Fou España

Park Puy du Fou ponúka návštevníkom možnosť ubytovať sa v jednom z partnerských hotelov, ktoré sa nachádzajú v neďalekom meste Toledo. Návštevu parku tak môžete spojiť s výletom do tohto krásneho historického mesta.

Vybrať si môžete medzi hotelmi s tromi, štyrmi, alebo piatimi hviezdičkami. Cena za noc sa pohybuje približne od 60€ do 130€, pričom vstup do parku je už v cene rezervácie.

Stravovanie v Puy du Fou España

Návštevníci parku nebudú mať núdzu ani o dobré jedlo. V areáli parku Puy du Fou sa bude nachádza niekoľko reštaurácii s tradičnou španielskou kuchyňou (nielen súčasnou, ale aj dobovou) a tými najlepšími španielskymi vínami. Pre milovníkov caňas & tapas budú takisto k dispozícii rôzne stánky s občerstvením. Takisto si však so sebou môžete zobrať svoje vlastné jedlo a tekutiny.

december 2023, Zuzi on the road

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top