Lanzarote : čo vidieť a zažiť na ostrove Lanzarote?

Ostrov Lanzarote

Lanzarote : čo vidieť a zažiť na ostrove Lanzarote?

Hľadáte miesto, kde si oddýchnuť, vychutnať si krásne pláže s pohárom dobrého vína v ruke, no zároveň miesto, kde sa nebudete nudiť a bude na vás čaká množstvo nových zážitkov? V tom prípade bude pre vás dovolenka na Lanzarote ako stvorená. Čo si nenechať ujsť na tomto sopečnom ostrove a kam sa vybrať na výlet? Objavte to najlepšie z Lanzarote v nasledujúcom článku.

Sledujte profil aj na instagrame : @zuzi_ontheroad !

To najlepšie z Lanzarote!

Ostrov Lanzarote vás celoročne privíta príjemnými teplotami. Nie nadarmo sa hovorí, že Kanárske ostrovy sú ostrovy večnej jari. Každý z nich je však jedinečný a niečím osobitý.

Hlavnou charakteristikou ostrova Lanzarote sú jeho sopky a dočervena sfarbený povrch, a to hlavne v oblasti Národného parku Timanfaya. V porovnaní s ostrovom Fuerteventura (odkiaľ sme pricestovali my), je Lanzarote omnoho turistickejšie, čo sa však odrazilo aj na cenách miest, ktoré patria medzi to najlepšie z ostrova. Kým na Fuerteventure bolo takmer všetko zadarmo, na Lanzarote si za návštevu týchto miest, budete musieť priplatiť. Kde a koľko? Aj to sa dozviete v tomto článku.

Výhodou Lanzarote je jeho veľkosť. Vzdialenosti medzi zaujímavými miestami nie sú až také veľké a tým pádom vám presuny nezaberú veľa času. Za jeden deň tak môžete stihnúť návštevu hneď niekoľkých miest. Ktoré sú teda tie top miesta, ktoré treba vidieť a zažiť na ostrove Lanzarote?

Mapa : to najlepšie z Lanzarote
To najlepšie z Lanzarote

1) Lago Verde, El Golfo a Los Hervideros

Naše putovanie začíname na západnom pobreží ostrova, kde sa neďaleko seba nachádzajú hneď 3 miesta, ktoré stoja za návštevu a patria k unikátom ostrova Lanzarote. Vstup na všetky tri miesta je zadarmo.

Prvou zastávkou sú útesy Los Hervideros, ktoré boli vytvorené stekaním horúcej lávy do studeného oceánu. Toto rýchle ochladzovanie lávy a erózia spôsobená silnými vlnami, podmienili tvorbu priehlbín a jaskýň. Na mieste je vytvorených niekoľko chodníkov, schodísk a vyhliadok, ktoré vám ponúknu výhľad na burácajúci oceán.

Los Hervideros, Lanzarote
Los Hervideros, Lanzarote

Ďalšou zastávkou je rybárska dedinka El Golfo, kde si môžete dopriať nielen dobrý obed s čerstvou rybkou, ale aj výhľad na zátoku s čiernym vulkanickým pieskom. Navyše sa tu nachádza aj slávna zelená lagúna Lago Verde (známa aj ako Charco de los Clicos) rozprestierajúca sa uprostred krátera. Sfarbenie lagúny je spôsobené mikroorganizmami, ktoré sa vo vode nachádzajú. Ide o naozaj zaujímavý prírodný fenomén. Špecifická zelená farba lagúny v kombinácii s čiernym vulkanickým pieskom, červenými skalami a modrými odtieňmi oceánu totiž spoločne vytvárajú obdivuhodný kontrast.

Lago Verde, Lanzarote
Lago Verde, Lanzarote

2) Salinas de Janubio

Cestou na juh od Los Hervideros, neďaleko mestečka Yaiza, natrafíte na soľné polia Salinas de Janubio, ktoré sú aktuálne najväčším producentom soli na Kanárskych ostrovoch. V čase svojho najväčšieho rozmachu boli tieto polia schopné odparovaním morskej vody vyprodukovať až 10 000 ton soli ročne. Soľ sa používala najmä v rybárskom priemysle, pri spracovaní a konzervácii rýb. S dostupnosťou chladiacich systémov však dopyt po soli začal klesať a tým sa výrazne obmedzila aj jej produkcia.

Dnes môžete soľné polia Salinas de Janubio navštíviť a o výrobe soli sa dozvedieť viac. Vstupné je 22€. Návštevu je nutné rezervovať online na vybraný čas.

3) Playa Blanca

Ďalší dôvod, ktorý ročne na Lanzarote priťahuje tisícky turistov, sú jeho pláže. Jedno z najznámejších a najpopulárnejších letovísk je Playa Blanca. Toto letovisko a jeho pláž sú ideálnym miestom, ak plánujete dovolenku s deťmi. Letisko je dobre vybavené, budete mať poruke všetko, čo potrebujete a Playa Blanca má navyše veľmi dobrú polohu. Nielenže sa v jej okolí nachádza viacero miest, ktoré môžete počas svojho pobytu navštíviť, ale je to takisto východiskový bod, pokiaľ sa chystáte navštíviť susedný ostrov Fuerteventura.

Chcete navštíviť ostrov Fuerteventura? Z Lanzarote sa tam trajektom dostane za 20 minút! Cena lístka závisí od počtu osôb a od toho, či so sebou veziete aj auto. Neváhajte a navštívte ostrov s najkrajšími plážami sveta. Ak sa o Fuerteventure chcete dozvedieť viac, kliknite na článok tu : Fuerteventura : kam sa vybrať na výlet a čo vidieť na ostrove Fuerteventura ?

4) Playa del Papagayo

Asi najznámejšou plážou celého Lanzarote je Playa del Papagayo, ktorá sa nachádza iba 9 km od letoviska Playa Blanca. Cesta na túto pláž však nie je veľmi kvalitná a vstup na ňu je platený (3€ za každé auto, platba možná jedine kartou – ďakujem za update Mariánovi, ktorý bol na Lanzarote nedávno 😊). V bare nad plážou si môžete vychutnať nielen dobrý drink, ale aj nádherný výhľad, ktorý Playa del Papagayo ponúka. Navyše sa v okolí pláže nachádza viacero peších chodníkov. Navštíviť tak môžete aj ostatné pláže, ako napríklad Playa de la Cera, Playa del Pozo, alebo Playa Mujeres.

Playa del Papagayo, Lanzarote
Playa del Papagayo, Lanzarote

5) Vinárska oblasť La Geria

Milovníci vína by si určite nemali nechať ujsť vinársku oblasť La Geria. Zabudnite však na typické vinice, ktoré môžete vidieť u nás. Systém pestovania viniča je na Lanzarote odlišný, pretože je prispôsobený podmienkam, ktorými ostrov disponuje – to znamená vulkanická pôda a veterné počasie. Vinič je nasadený v polkruhových priehlbinách, kde sa plazí po zemi a je tak v priamom kontakte so sopečnou pôdou. Priehlbiny sú naviac obložené kamennými stenami, aby bol vinič chránený pred vetrom.

V oblasti La Geria môžete navštíviť viaceré vinárstva, ktoré ponúkajú prehliadky priestorov, kde sa víno pestuje, ale aj samotné ochutnávky vín. K tým najznámejším patrí napríklad vinárstvo Bodega La Geria, alebo vinárstvo Bodegas El Grifo.

6) Národný park Timanfaya a Montañas del Fuego

Národný park Timanfaya patrí bezpochyby medzi najväčšie lákadlá ostrova Lanzarote. Rozprestiera sa na jeho západnom pobreží a jeho veľkosť dosahuje približne 51km². Park sa skladá z niekoľkých sopiek, lávových polí, sopečných kužeľov a kráterov rôznych farieb, ktoré boli vytvorené počas sopečných erupcii v rokoch 1730 a 1736.

Národný park Timanfaya
Vitajte v parku Timanfaya!

Vstup do parku Timanfaya je spoplatnený (vstupenka stojí 20€) a voľný pohyb po parku nie je povolený. Návštevníci majú dve možnosti, ako túto oblasť spoznať. Zaplatiť si súkromnú prehliadku so sprievodcom, alebo využiť prehliadku klimatizovaným autobusom s audio sprievodcom (v španielčine, angličtine a nemčine), ktorá je zahrnutá v cene vstupu do parku. Autobus odchádza spred reštaurácie El Diablo približne každých 15 minút. Samotná prehliadka trvá približne 45 minút, nerobia sa žiadne zastávky (jedine na urobenie si fotky z autobusu).

Timanfaya, Lanzarote
Národný park Timanfaya

Súčasťou prehliadky sú aj rôzne demonštrácie dokazujúce, že vulkán pod parkom Timanfaya je stále aktívny. Teplota iba 16 metrov pod povrchom dosahuje až 600°C. O tom vás presvedčí napríklad samovznietenie slamy v jame, alebo horúci gejzír, ktorý vznikne naliatím vody do diery v zemi. Už spomínaná reštaurácia El Diablo, ktorej autorom je César Manrique (o ktorom si povieme viac trochu neskôr), dokonca využíva geotermálnu aktivitu na prípravu svojich jedál a to vďaka grilu umiestnenému priamo nad sopkou.

Novinka – prehliadka Insólita Montañas! Aktuálne je možné rezervovať si sprievodcovskú prehliadku parku Timanfaya (v pondelky, stredy a soboty) priamo na oficiálnych stránkach. Cena vstupného je 45€ (dieťa od 7 do 12 rokov 22,5€, deti do 6 rokov zadarmo) a zahŕňuje : dvojhodinovú prehliadku so sprievodcom v španielčine, alebo angličtine, prístup k miestam ako Montaña Rajada a útočisko Tinecheide, degustáciu lokálnych produktov a vína v reštaurácii El Diablo.

El Diablo, Lanzarote
Reštaurácia El Diablo – aj tak na sopke sa dá pripraviť jedlo!

7) Výstup na Caldera Blanca

Ak chcete predsa len absolvovať nejakú túru na vlastnú päsť, odporúčam vám výstup na jeden z najznámejších kráterov LanzaroteCaldera Blanca. Táto približne 3-3,5 hodinová túra vás privedie na vrchol krátera, ktorého priemer dosahuje až 1,2 kilometra a ponúkne vám úchvatný výhľad na okolitú sopečnú krajinu. Túra sa začína pri mestečku Mancha Blanca, má približne 10 km a je pomerne nenáročná. Cesta je veľmi dobre značená, dokonca natrafíte aj na viacero informačných tabúľ. Nezabudnite si obuv vhodnú na kamenistú cestu, ochranu pred slnkom a dostatok tekutín na celú túru.

Caldera Blanca, Lanzarote
Caldera Blanca, Lanzarote
Caldera Blanca, Lanzarote
Kráter dosahuje priemer 1,2km!

8) Casa-Museo del Campesino

Ešte predtým ako sa dostaneme priamo k popisu tohto miesta, predstavme si najskôr jej autora, pretože ide o jednu z najvýznamnejších osobností a ikonu ostrova Lanzarote – Césara Manriquea.

César Manrique, španielsky výtvarník a architekt stojí za výstavbou viacerých miest, ktoré počas svojho pobytu na Lanzarote navštívite (ako napríklad už spomínaná reštaurácia El Diablo). Po štúdiách a svojom pobyte v New Yorku sa Manrique v roku 1966 natrvalo vrátil na svoj rodný ostrov Lanzarote. Práve v tomto období sa na ostrove začal rozvíjať cestovný ruch, ktorý so sebou priniesol výstavbu veľkých hotelových komplexov. Manrique tomu chcel zabrániť a práve preto sa začal venovať regulácii výstavby tohto typu architektúry na Lanzarote. Takisto chcel zamedziť ničeniu prírodného dedičstva, a preto sám začal vytvárať stavby v súlade s ostrovnou sopečnou krajinou. Jeho hlavným úmyslom bolo docielenie harmónie medzi človekom a prírodou.

Jedným z jeho projektov je aj Casa-Museo del Campesino, bielo-zelené múzeum poľnohospodárstva a remesiel, ktoré Manrique vytvoril ako poctu farmárom a remeselníkom, podieľajúcich sa na zveľaďovaní ostrova. Nájdete tu obchodíky s tradičnými remeselnými produktami, kongresovú miestnosť, reštauráciu, ale aj jaskyňu s tunelom. Súčasťou komplexu je aj pomník Monumento al Campesino. Vstup je zadarmo.

Casa-Museo del Campesino, Lanzarote
Casa-Museo del Campesino, Lanzarote

9) Fundación César Manrique

Tí, ktorí sa o tomto umelcovi chcú dozvedieť viac by nemali vynechať miesto zasvätené jeho práci – La Fundación César Manrique. Manrique budovu sám navrhol a strávil v nej 20 rokov svojho života. V roku 1992, iba pár mesiacov pred Césarovou smrťou, sa tento dom stal kultúrnym centrom a nadáciou, ktorej cieľom je ochrana a šírenie diela tohto kanárskeho umelca.

Fundación César Manrique, Lanzarote
Fundación César Manrique, Lanzarote

10) Teguise : bývalé hlavné mesto ostrova

Ak budete prechádzať vnútrozemím, urobte si zastávku v bývalom hlavnom meste ostrova – v Teguise (dnes je hlavným mestom pobrežné mesto Arrecife). V mestečku vás privítajú malebné uličky a typické biele domčeky. Každú nedeľu sa v historickej časti mesta Villa de Teguise koná jeden z najpopulárnejších trhov Kanárskych ostrovov, kde sa predávajú rôzne remeselné výrobky, či suveníry. Neďaleko Teguise nájdete aj múzeum pirátstva Museo de la Piratería (aktuálne je však kvôli rekonštrukčným prácam zatvorené).

My sme v Teguise strávili jednu noc a dopriali sme si naše prvé netradičné ubytovanie v “bubline” Eco Dome Teguise. Nikým nerušení sme si užívali krásne výhľady a výnimočný západ slnka priamo z nášho príbytku. Ubytovanie Eco Dome Experience Teguise je dostupné na jeho oficiálnej stránke, ale aj na viacerých platformách ako Booking, či Expedia.

Eco Dome Experience, Lanzarote
Eco Dome Experience, Lanzarote
Eco Dome Experience, Lanzarote
Interiér Eco Dome Experience
Eco Dome Experience, Lanzarote
Západ slnka v Teguise

11) Playa de Famara

Chcete sa naučiť surfovať? Pláž Famara je na to ako stvorená. Táto veterná pláž s veľkými vlnami a utesmi, je obľúbeným cieľom surferov z celého sveta. V mestečku Caleta de Famara, ktoré pri Playa de Famara leží, nájdete veľa surferskych požičovní a škôl.

Playa de Famara, Lanzarote
Famara, Lanzarote

12) Jardín de Cactus

Ďalší z výtvorov Césara Manriqua je kaktusová záhrada Jardín de Cactus, nachádzajúca sa pri dedinke Guatiza. Na pomerne malom priestore nájdete viac ako 4500 kaktusov (450 rôznych druhov), pochádzajúcich zo všetkých kútov sveta. Záhrada je navrhnutá ako amfiteáter, ktorému dominuje veterným mlyn. Práve z neho budete mať na záhradu najkrajší výhľad. Kaktusová záhrada Jardín de Cactus je otvorená každý deň a vstupenka stojí 8€.

Jardín de Cactus, Lanzarote
Jardín de Cactus, Lanzarote
Jardín de Cactus, Lanzarote
Viac ako 450 druhov kaktusov na jednom mieste!

13) Casa-Museo César Manrique

Ďalšia zo zastávok pre fanúšikov Césara Manriquea – Casa-Museo César Manrique. Dom, v ktorom Manrique žil až do svojej smrti v roku 1992. V roku 2013 sa z neho stalo múzeum. Verejnosť tak môže navštíviť časť rezidencie, ale aj ateliér, v ktorom umelec na sklonku svojho života pracoval.

14) Mirador del Río

Pri svojom putovaní po Lanzarote nezabudnite ani na ikonickú vyhliadku Mirador del Río. Asi už nikoho neprekvapí, že aj toto miesto je výtvorom Césara Manriquea. Vyhliadka v minulosti slúžila ako základňa na ochranu ostrova. Neskôr, v 70.rokoch minulého storočia, bola prebudovaná na turistické účely. Jej súčasťou je obchod so suvenírmi a kaviareň s obrovskými oknami. Mirador del Río je ideálnym príkladom Manriqueovej snahy o symbiózu architektúry a prírody. Vyhliadka je ukrytá medzi horami, vo výške viac ako 400 m.n.m. a ponúka nielen výhľad na sever ostrova Lanzarote, ale aj dychberúcu panorámu na neďaleko ležiaci ostrov La Graciosa. Vstupenka stojí 8€.

Mirador del Río, Lanzarote
Mirador del Río, Lanzarote

15) La Graciosa

Ostrov La Graciosa nemusíte obdivovať iba z vtáčej perspektívy. Môžete ho aj navštíviť a to trajektom z mesta Orzalo na ostrove Lanzarote. Trajekt vás privezie do mestečka Calete de Sebo, ktoré je v podstate jediným mestom na ostrove. Dvojkilometrová cesta (niekedy vraj dosť divoká) trvá 30 minút. Ostrov La Graciosa je vyhlásený za prírodnú rezerváciu a medzi jeho hlavné aktivity patrí rybolov a cestovný ruch. Väčšina turistov si na ostrov Graciosa urobí iba jednodňový výlet z Lanzarote. Na jeho objavovanie vám najlepšie poslúži bicykel.

La Graciosa
Ostrov La Graciosa

16) Piscinas Naturales de Punta Mujeres

Už ste sa niekedy kúpali v prírodnom bazéne? Na Lanzarote na to budete mať príležitosť. Bazény nájdete na severo-východnom pobreží ostrova, v rybárskom mestečku Punta Mujeres, ktoré je posiate typickými bielymi domčekmi. Ako prezrádza ich názov, Piscinas Naturales de Punta Mujeres vznikli prírodnou cestou. Človek zasiahol iba minimálne, väčšinou úpravou okolia (schody, rebrík, skokanský mostík..).

Punta Mujeres, Lanzarote
Prírodné bazény v Punta Mujeres

17) Jameos del Agua a Cueva de los Verdes

Sever ostrova ukrýva ďalšie dva poklady, ktoré sú od seba vzdialené iba necelý jeden kilometer : Jameos del Agua a Cueva de los Verdes.

Jameos del Agua je prírodný priestor umiestnený vo vulkanickom tuneli, ktorý César Manrique premenil na prvé Centrum umenia, kultúry a cestovného ruchu na Lanzarote. Ide pravdepodobne o najznámejšiu realizáciu tohto autora. Manrique využil to, čo mu príroda ponúkala a v harmonickom súlade so skalnými, vulkanickými formáciami tu vybudoval jedno z najnavštevovanejších miest celého Lanzarote.

Jameos del Agua, Lanzarote
Jameos del Agua, Lanzarote

Súčasťou komplexu je reštaurácia, jaskyňa s podzemným jazerom, tropická záhrada a poslucháreň integrovaná do interiéru sopečnej jaskyne, výnimočná nielen svojimi geologickými vlastnosťami, ale aj akustickými podmienkami. Miesto Jameos del Agua má aj veľký ekologický význam. V prírodnom jazere, ktoré sa v sopečnom tuneli nachádza, totiž žijú endemické biele kraby. Ide o výnimočný albínsky druh, veľmi citlivý na zmeny. Práve preto je do jazierka zakázané hádzať mince.

Vstup do Jameos del Agua je možný každý deň a vstupenka stojí 15€.

Jameos del Agua, Lanzarote
Skoro ako v Karibiku!
Jameos del Agua, Lanzarote
Jameos del Agua, Lanzarote

Našou poslednou zastávkou na ceste po ostrove Lanzarote bude podzemná jaskyňa Cueva de los Verdes, ktorá je výsledkom vulkanickej činnosti neďalekej sopky Corona. Celá jaskyňa je dlhá 7 km (nie všetky časti sú však samozrejme prístupné). Za svoje meno nevďačí zelenej farbe, ale priezvisku rodiny, ktorej pozemok, kde sa jaskyňa nachádza, kedysi patril. V minulosti slúžila ako útočisko pre obyvateľov ostrova, ktorí sa tu schovávali pred nájazdmi pirátov. Za súčasnou podobou jaskyne Cueva de los Verdes stojí Jesús Soto, spolupracovník Césara Manriquea, ktorý pracoval na jej osvetlení a dokonale zvládol interiérovú hru svetla a tieňov. V jaskyni sa dokonca nachádza aj koncertná sieň.

Jaskyňa je prístupná iba so sprievodcom. Prehliadka (v španielskom, alebo anglickom jazyku) trvá približne 50 minút a samostatná vstupenka stojí 15€.

Cueva de los Verdes, Lanzarote
Cueva de los Verdes, Lanzarote

Lanzarote : nákup vstupeniek online

Mnohé z vyššie uvedených turistických miest patria do komplexu umelecko-kultúrnych centier, tzv. CACT Lanzarote (Centros de Arte, Cultura y Turismo). Donedávna boli tieto vstupenky na tieto miesta dostupné jedine fyzicky, priamo pri vstupe. Dnes si ich však môžete zakúpiť online, z pohodlia vášho domova na stránkach CACT Lanzarote.

MiestoVstupné dospelýVstupné dieťa*
Timanfaya a Montañas del Fuego20€10€
Cueva de los Verdes15€7,5€
Jameos del Agua15€7,5€
Jardín de Cactus8€4€
Mirador del Rio8€4€
Museo Internacional de Arte Contemporáneo5€2,5€
Monumento al Campesinozadarmozadarmo
Ktoré miesta patria do CACT Lanzarote? Posledný update január 2023.
*Deti od 7 do 12 rokov

Naopak, zľavové vstupenky, tzv. bony, ktoré umožnili využili vstup do týchto vybraných miest so zľavou už dostupné nie sú.

január 2023, Zuzi on the road

18 thoughts on “Lanzarote : čo vidieť a zažiť na ostrove Lanzarote?

  1. Veľmi pekne ďakujem za taký pekný komentár! Som veľmi rada, že sa článok páčil! 🙂 Budem sa tešiť na vaše dojmy z Lanzarote! 🙂

  1. Ďakujem krásne! Som rada, ak článok pomohol a inšpiroval! Dúfam, že sa vám Lanzarote páčilo a maximálne ste si ho užili! 🙂

 1. Zuzi, dakujeme za skvele spracovaný a prehľadný článok👍
  Dá sa po ostrove na jednotlivé miesta dostať aj inak ako autom? Myslim skor autobusova doprava. Dakujem.Maja

 2. Ahoj 🙂 super článok, ideme v septembri a už teraz nám veľmi pomohol. Chcem sa ale spýtať, ponúkajú sprievodcu aj priamo v parku Timanfaya (v prípade, že nechceme ísť autobusom), alebo musíme ísť cez nejakú tretiu stranu? Videla som už mnoho ponúk na guided tour po parku a ceny sa dosť líšia, tak by som rada vedela, či by sme mali aj priamo cez zamestnancov nejakú možnosť. Ďakujem za odpoveď 🙂

  1. Ahoj Radka! Veľmi pekne ďakujem 😊 Skvelé, že sa chystáte na Lanzarote. Dúfam, že sa vám ostrov bude páčiť! Určite mi potom napíš svoje dojmy z dovolenky, budem sa tešiť. Čo sa týka prehliadky priamo cez park, informácie ohľadom organizovaných tour môžeš nájsť cez správu Národných parkov – prikladám link v angličtine : https://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/usu/html/listado-actividades-oapn.aspx?ii=6ENG&cen=6 Prajem krásny deň 😊

 3. Ahoj Zuzka. 9.10.22 Lezime na pláži Playa del Papagayo, vďaka tebe 🙂 Určite ti ešte napíšeme lebo cele Fuerteventura sme prešli podľa tvojho zoznamu a bolo to čarovne. Len ti chceme povedať, že vstupné na pláž Playa del Papagayo 3 € za auto je možna len kartou a nie hotovosti ako píšeš. Inak super, ĎAKUJEME

  1. Ahoj Marián! Wau, užívajte nádherné Lanzarote!! 😊 teší ma, že sa vám tieto ostrovy páčia! Fuerteventura je moja srdcovka! 😍 Rovnako ma veľmi teší, že sa vám páčili články! Veľmi pekne ďakujem za upozornenie! Informáciu určite opravím, v našom prípade to bol práve opačný prípad, takže som rada za update! 😊 Prajem vám ešte krásnu dovolenku! 😊

 4. Zuzi toto bol super článok, ktorý nám veľmi pomohol na dovolenke na Kanárskych. Pochodil som cca polku veci čo tu máš a bolo super!
  Dám také moje best of a postrehy v skratke. Naj zážitok mám asi z „Jameos del Agua“, čo ti príde ako nejaký umelý ostrov a brutálne krásne to je aj tá reštika v jaskyni. Pláž papagayo, k nej bola strašná hrbolatá cesta a veľa ľudí a to bolo slabšie.
  Zato pláž Famara bola brut pecka, krásna pláž asi naj čo som doteraz videl a krásne vlny. Oplati si čeknúť vopred počko, aké veľké budú vlny, napr. jeden deň boli aj 7 metrov, radšej som tam bol keď boli iba dva metre :D.

  To ubytovanie v bubline pecka, ešte vypichnem. My sme si kúpili kombinovaný vstup na viaceré atrakcie za lepšiu cenu, popozerajte si to.

  Tomáš z https://www.pobalsa.sk

  1. Ahoj Tomáš! V prvom rade ďakujem za pozitívnu odozvu. Som veľmi rada, že sa ti článok aj ostrov páčili 🙂 Vidím, že ste si odniesli veľa krásnych zážitkov! A boli ste aj v bubline – topka!! 😍 Do budúcna ti z Kanárskych ostrovov odporúčam aj Fuerteventuru 🙂

 5. Ahoj, krasny clanok. Prosim ta, idem na Lanzarote na 5 noci, t.j. mam kvazi take 3 plne dni. Co mi odporucas ako must see veci? Urcite sa chcem kupat aj na nejakej krasnej plazi 🙂 Vsetko zo zoznamu ale nestihnem… dakujeeem

  1. Ahoj Silvia 😊 v prvom rade ti veľmi pekne ďakujem za tvoj komentár! Pre mňa bol/je must Playa del Papagayo, Famara, Timanfaya (aj keď len z autobusu), Caldera Blanca (ak máš rada túry a prechádzky), Mirador del Río, Jameos del Agua a Cueva de los Verdes. Za tri dni sa toho ale dá naplánovať aj viac 🙂 vzdialenosti medzi jednotlivými miestami nie sú až také veľké, takže to výrazne šetrí čas. Prajem peknú dovolenku, uži si Lanzarote 😊

 6. Dakujeme , pomohlo nám to vo výbere miest ktoré chceme navštíviť ideme 10.11. Sledujeme počasie ale ….máte skúsenosť s počasím v tomto období?

  1. Ahoj Peter! 😊 Dakujem za tvoj komentar! Kanarske sa vo vseobecnosti nazyvaju ostrovy vecnej jari, takze by to malo byt ok – samozrejme, nikdy sa to neda 100% odhadnut. My sme boli v marci a bolo pomerne teplo. Priprav sa ale na vietor, byva tam totiz pomerne veterno. Prajem krasnu cestu a dufam, ze pocasie vyjde podla predstav 😊 Uzivaj a napis potom ako bolo 🙂

 7. Ahoj, prosim ta na kolko dni ste mali tych 17 miest prejdených?
  Ja planujem budici tyzden a chcel by som prejst vsetkych 17 miest okrem 15-La Graciosa.
  Dajkuem Tomas

  1. Ahoj Tomáš! Myslím, že máš úplne dosť času. My sme boli na ostrove 3 celé dni (bez cesty). Jediné čo, tak Salinas de Janubio, Fundación César Manrique a Casa-Museo César Manrique sme vtedy mohli vidieť iba zvonku (keď sme boli na ostrove, mali ešte stále zatvorené kvôli pandémii). Napriek tomu, že tých vecí je veľa, tak sa nachádzajú blízko pri sebe a naozaj sa za ten deň dá toho stihnúť pomerne dosť. Uži si pobyt!😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top